AUSTERLITZ   7. 7. 2007

Ve znamení sedmiček se hrál třetí kvalifikační turnaj letošní túry Moravian Championship.
   Zatímco Slavkovský zámek praskal ve švech pod nápory svatebčanů, kteří chtěli tři sedmičky tohoto dne proměnit ve své celoživotní štěstí, dali golfisté přednost přilehlému slavkovskému golfovému hřišti.
   Začátek vypadal pro všechny velmi slibně a zdálo se, že sedmičky v sobotním datu přinesou štěstí snad každému. Naneštěstí se začalo hned po startu ukazovat, že sedmičkové datum může přinášet i smůlu.
Prvními byla dvojice Milan Lasica a Milan Kňažko s předsevzetím zvítězit, které však vzalo za své už po první jamce.
   „Pro zdravotní potíže pana Kňažka, jsme toho tentokrát museli předčasně nechat. Ale snad příště.“ Byla poslední slova pan Lasici při loučení. Tak uvidíme.
   Pan Kňažko zase přiznal, že to poslední týden s golfem trochu přehnal a ve čtvrtek na Cihelnách promokl tak, že to odnesl velkými zdravotními potížemi. Škoda, při jeho golfových kvalitách mohl významně zasáhnout do konečného pořadí.

Pak už se zdálo, že na těch sedmičkách přece jenom něco bude. Potvrdil to i výsledek 77 ran brutto, který si ten den odnesl nejlepší hráč na hřišti Marcel Svěntek.

Turnaj se hrál opět jako Four–Ball o nejlepší součet ran „netto“ s tím, že dvanáct nejlepších dvojic postupovalo do srpnové finále v Šilheřovicích. V hlavní soutěži dvojic kategorie A obsadili 1. místo Leo Bača a Jaroslav Janoštík s celkovým počtem 159 ran netto a Martin Grúber s Vladimírem Hesem zvítězili v kategorii B se 153 ranami.

V jednotlivcích kategorie A stál na nejvyšším stupni vítězů Jan Alexa se 41 body netto. Druhý, těsně za ním, se umístil Petr Štursa, který stále zlepšuje formu, daří se mu a na bedně stál už v Olomouci. Tentokrát uhrál 37 netto bodů.

Ze zámecké akademie byli právem nadšeni i novicové, kteří si i tentokrát vychutnali nejen své první golfové ceny, ale stejně jako ostatní hlasitě vítali i tombolu na závěr celého turnaje.